O mně

Sopranistka Lucie Vagenknechtová pochází z Turnova. V roce 2012 absolvovala Konzervatoř Pardubice ve třídě
Mgr. Miloslava Stříteského. Dále pokračovala ve studiu zpěvu na Akademii múzických umění v Praze, pod vedením Romana Janála. V roce 2016 složila bakalářskou zkoušku a nyní pokračuje na škole v magisterském studiu. Umělecky spolupracuje s Mgr. Jarmilou Chaloupkovou a Maestrem Antoniem Carangelem.

Získala několik ocenění v soutěžích např. 2.cenu na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech, 1. cenu v Mezinárodní pěvecké soutěži Pražský pěvec, 2. cenu v Písňové soutěži Bohuslava Martinů, 3. cenu v 31. přehlídce konzervatoří ČR, 2. cenu v Pěvecké soutěži Olomouc. V loňském roce získala 1.cenu a cenu Stonavské Barborky v soutěži ansámblového zpěvu Stonavská Barborka

V rámci své umělecké činnosti spolupracovala s Komorní filharmonií Pardubice, s Filharmonii Hradec Králové, s orchestrem Severočeského divadla opery a baletu, s Karlovarským symfonickým orchestrem, Moravskou filharmonií Olomouc, Plzeňskou filharmonií…..

Vystupovala na mnoha významných hudebních festivalech např.  Smetanova Litomyšl,  Svátky hudby v Praze,  Pardubické hudební jaro,  Festival Harriet Parish…

V divadle J. K. Tyla v Plzni ztvárnila roli Zdeňky v představení Zápisník zmizelého. V současné době vystupuje v divadle F. X. Šaldy v Liberci v roli Papageny  (W.A.Mozart-Kouzelná flétna), v Slezském divadle Opava jako Chytračka (C.Orff- Chytračka) a v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem  (W.A.Mozart- Kouzelná flétna,  B. Smetana- Libuše) Toto léto byla hostem Národního divadla Praha v roli Zerliny (W. A. Mozart- Don Giovanni), na letní stagioně ve Stavovském divadle.